• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Phone : + 90462 335 5050

Ekspertiz Bilgileri

Ekspertiz hizmeti ve dikkat edilecek hususlar;

Gayrimenkul değerleme, herhangi bir taşınmaz malın belirli bir zaman dilimi içersindeki değerinin çeşitli yöntemler kullanılarak hesaplanması işlemidir.

Değerlemesi yapılan gayrimenkulle ilgili olarak yerinde ve doğru inceleme yapılmalıdır. Tapu kayıtları, çap ve imar durumu gibi gayrimenkulün resmi kayıtlarının da incelenmesi gerekmektedir. Bu inceleme de ancak; gayrimenkulün inşaat özelliklerini iyi tanımlayabilecek ve bulunduğu bölgenin çevresel özelliklerini ve fiyat hareketlerini iyi analiz edebilecek bir Gayrimenkul Danışmanı ve teknik konular için inşaat mühendisi, mimar gibi konusunda deneyimli uzmanların desteği ile yapabilmektedir. Gayrimenkulünüzün değerini belirleyen kişi ve kurumların güvenilir, dürüst ve deneyimli olması da çok önemlidir.

Emlak ekspertiz hizmetimiz kapsamında ilgili gayrimenkullerin tapu bilgileri, kayıtları, tapu takyidatı, imar durumu, ruhsat bilgileri, harita ve krokisi, gayrimenkulün tanıtımı, mevcut tesisatları ve değer tespiti yer almakta olup ekspertiz raporları metodolojik olarak en kısa süre içerisinde hazırlanarak çalışma sonuçları ve değerlendirme raporu en kısa sürede tarafınıza sunulmaktadır.

Bu hizmetimiz zaman ve personel kazancının yanı sıra ekspertizi yapılması istenen gayrimenkulün reel değerinin ve gayrimenkul ile ilgili doğru bilgilerin tespitini amaçlamaktadır.

Son olarak ekspertiz raporundan beklentiniz çok önemlidir. Sonuç sizin için çok şey değiştirebilir, hatalı ve gerçek dışı bir değerleme sizi maddi, manevi zarara uğratabilir. Emlak piyasasında güçlü, analitik ve dürüst yaklaşımıyla yıllardır kanıtlanmış üstün hizmet anlayışına sahip firmamızın profesyonel ekibi ile sağlayacağı emlak ekspertiz hizmetini sizlerle de paylaşmak bizleri mutlu edecektir.

Ekspertiz raporlarının içeriği;

- Gayrimenkulün yerinde yapılan incelemelerle fiziksel ve çevresel özelliklerinin değerlendirilmesi yapılır.

- Ulaşım ve konum özellikleri değerlendirilir.

- Gayrimenkulün özelliklerine göre inşaat maliyet ve yıpranmalı bedeli saptanır.

- Yapılan incelemelerle arsa rayiç bedeli hesaplanır.

- Gerektiğinde inşaat ve arsa bedellerin toplamı ile gayrimenkulün tapu vasfına uygun toplam değeri bulunur.

- İnşaat maliyet, yıpranma, emsal kira gelirleri,arsa rayiç bedelleri ışığında hali hazır piyasa hareketleri gereği oluşan arz ve talep dikkate alınarak satış veya kira değeri tespit edilir.

- Ekspertiz görüşleri ile mevcut durumlar yorumlanarak rapor hazırlanır.

- Her ekspertiz raporuna, gayrimenkulün fotoğrafları (gerektiğinde Disket veya CD olarak) eklenir.

- Gayrimenkulün üzerindeki kısıtlamalar, şerhler (ipotek, haciz vs...) gibi durumları belirlemek için gereken tapu araştırması - tapu sahibinin isteği dahilinde - vekaleti veya bizzat kendisi ile ilgili tapu müdürlüğüne gidilerek yapılır.

- Gayrimenkulün bulunduğu bölgenin gelecekteki gelişimini görmek ya da yasalara aykırı herhangi bir uygulamanın olup olmadığını incelemek amacı ile imar durumu araştırması tarafımızdan ilgili kurumlardan şifahi olarak alınır, resmi onaylı İmar Durum Belgesi istenildiğinde gayrimenkul sahibinin vekaleti veya bizzat kendi müracaatı gerekmektedir.

Fengo Emlak öncelikle ve yoğun olarak Trabzon başta olmak üzere ülke genelinde, konutların, sanayi tesisleri, arsaların, ticari bina ve alım/satım ve kiralamalarında aracılık hizmetleri vermektedir.

Bu nedenlerle de oluşan bilgi veri tabanımız ve tecrübemizle, fabrika, arsa, arazi, konut ve benzeri emlakların ekspertiz hizmetleri tarafımızdan yapılmaktadır.

Sigorta, banka, mahkeme bilirkişileri ve benzeri ekspertiz hizmet kuruluşları, piyasa alım/satım hareketlerinin dışında kaldıklarından genellikle gerçek ekspertiz değerlerine ulaşamamakta veya ofislerimizden bilgi talep etmektedirler.

Piyasadaki bu eksikliği gidermek, gerçek değerlerde ve profesyonel ekspertiz için Fengo Emlak'dan hizmet alabilirsiniz.

Ekspertizi tarafımızdan yapılan emlakların pazarlaması da tarafımızdan gerçekleştirildiğinde ekspertiz bedeli tamamen ücretsizdir. 

Ekspertiz Hizmeti Verilen Kurum ve Kuruluşlar

-  Bankalar

-  Sigorta Şirketleri

-  Leasing Şirketleri

-  Belediyeler

-  Holdingler

-  Vakıflar

-  Kamu Kuruluşları

-  Denetim Şirketleri

-  Aracı Kurumlar

-  Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları

-  Resürans Şirketleri

-  Dernekler

-  Diğer Özel Kamu Kurum ve Kuruluşları 

Ekspertiz Hizmetlerimiz

Binaların
Konutların
İş Merkezlerinin
Fabrikaların
Depolama Birimlerin
Otellerin
Turistlik Tesislerin
Devre mülklerin
Arsaların
Benzin İstasyonlarının
Diğer bütün gayrimenkullerin

 

 

Fengo Emlak olarak...

Satışa sunduğumuz tüm gayrimenkuller sorunsuz olarak size sunulmaktadır. Tüm gayrimenkuller önceden araştırılmıştır. Sitemizde bulunan tüm gayrimenkuller belli bir kaliteye haizdirler. İnşaat kalitesini beğenmediğimiz gayrimenkulleri web sitemizde yayınlamıyoruz. Sattığımız gayrimenkullerin kalitesi onlarca kez Avrupalı ve Arap müşterilerimiz tarafından onaylanmıştır.

Bize Ulaşın

Adres : Gülyalı Mah. Rize Cad. No:107  Ortahisar   Trabzon - Türkiye 
Email : info@fengoemlak.com 
Telefon : +90 462 335 50 50 
Fax : +90 462 334 61 35

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…