• This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • Phone : + 90462 335 5050

Gayrimenkul Değerleme

Gayrimenkul Değerleme Raporu Bilgi & Yöntem

Eğer bir emlak satın almak istiyorsanız ve satın alacağınız gayrimenkulün değerinden emin olmak isteyebilirsiniz. Fengo Emlak olarak sizlere "değerleme hizmeti" tedarik edilmektedir. Emlak Değerleme raporları 2 tiptir. Gayrimenkul değerlemesi ve fizibilite raporu ile proje değerlemesi. Fengo Emlak, SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tarafından denetlenen ve ekspertiz faaliyeti gösteren lisanslı bağımsız eksperler (değerleme uzmanları) ile iş birliği yapmaktadır. 

Emlak Ekspertiz Raporu içeriği;

- Tapu bilgileri,
- Harita ve konum bilgileri,
- Güncel taşınmaz fotoğrafları,
- Emsal gayrimenkul değerleri,
- Gayrimenkulün olası değeri 
- Bağlı bulunduğu belediye/tapu/kadastro müdürlüklerinde yasal durum analizleri

Gayrimenkul Değerleme Raporu içinde değerleme talebi, talebin kapsamı, amacı ve gayrimenkullerin özelliklerinin yanı sıra olması gereken diğer asgari değerleme bilgileri yer almaktadır. Gayrimenkulün nitelik ve fiziki/hukuki koşulları yer almaktadır. Değerleme Uzmanları genellikle gayrimenkulün türüne göre 3 farklı yöntemden birini kullanarak sizlere ekspertiz raporu hazırlamaktadırlar.  

Emsallerin Karşılaştırılması Yöntemi 

Değer tespiti yapılacak gayrimenkul ile benzer özellikler gösteren yeterli sayıda gayrimenkul emsal olarak alınır ve karşılaştırma yapılır. 

 • Gelir Yöntemi - Bir gayrimenkulün geri kalan ekonomik ömrü içinde bir yatırımcı veya bir kullanıcı için muhtemel net gelir akışını ele alır. Bu gelir akışı benzer gayrimenkullerden elde edilen gelirle karşılaştırılır ve yatırımdan elde edilecek olan muhtemel kazanç benzer gayrimenkullerden veya diğer tür yatırımlardan elde edilen kazançlar ile karşılaştırılır. 

 •  Maliyet Yöntemi - Mevcut ekonomik koşullar altında yapının yeniden inşası göz önüne alınır 

Gayrimenkul Ekspertiz Raporu

Türkiye genelindeki tüm şehirlerde eskpertiz raporu hazırlanır. Biz İngilizce konuşan SPK lisanslı değerleme uzmanları (eksperleri) ile iş birliği yapmaktayız. SPK Lisanslı Değerleme Uzmanlarının hazırladığı raporların türleri şöyledir;

 • Mesken, ev / villa değerleme veya daire değerleme

 • Ticari binalar, ofis, alışveriş merkezi değerleme ve mağaza değerleme

 • Tarım arazisi, tarla, parsel ve arsa değerleme

 • Otel değerleme, Otel ekspertizi

 • Kentsel Dönüşüm Değerleme

 • Maden değerleme, benzin istasyonu değerleme

 • Gemi, marina, yat değerleme, uçak değerleme

 • Marka değerleme

 • Şirket değerleme

Fizibilite Raporu ile Proje Değerleme

Bir projeyi en verimli şekilde nasıl değerlendirebilirim? Fizibilite raporunun içeriği; finansal analiz, proje maliyet akımları, proje nakit akımları, yasal durum tespiti, yasal izin ve teşvikler, mülkiyet hakları ve inşaat izinleri. Bir projenin değerlemesi o projenin yatırıma uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

Aşağıdaki gibi yatırım projeleri için bir fizibilite raporu gerekebilir;

- Arsa yatırımları,
- Otel yatırımları,
- Ticari ve alışveriş merkezleri yatırımları,
- Konut ve konut projesi geliştirme yatırımları,
- Ürün analizi ile tarımsal yatırımlar,
- Endüstriyel yatırımlar.

Örneğin; Türkiye’de bir otel projesi geliştirmek veya otel satın almak isteyebilirsiniz. Proje Değerleme Raporu yaptırmak istediğinizde, size sunulacak başlıca bilgiler şunlardır;

- Arsa fiyatının belirlenmesi, tapu bilgileri ve harita-konum bilgileri,
- Tapu kayıtlarının kontrolü ile ipotek ve haciz durumunu kontrol etme, Belediye ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü durum tespitleri,
- Proje geliştirme maliyeti,
- İnşaat maliyeti ve işletme maliyeti,
- Gelir ve gider nakit akışını içeren mali tablo ve raporlar,
- En verimli ve uygun yatırım için alternatif proje önerileri

Rapor Teslim Süresi & Faaliyet Alanlarımız

Bir dükkan, mesken, ev ve daire için değerleme raporu süresi İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Konya, Bursa, Trabzon ve Adana gibi başlıca şehirler için 3 gündür. Diğer şehirler için 3 ile 6 gün arası bir sürede değerleme raporu hazırlanır.

İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Trabzon şehirlerinde Otel Ekspertizi 15 günlük bir süre içinde hazırlanır.

Proje değerleme ve fizibilite raporları, arsa değerlemesi, fabrika değerlemesi, komple bina değerlemesi, şirket değerlemesi, akaryakıt istasyonu ekspertizi, marka değerlemesi, maden değerlemesi vb. diğer gayrimenkuller için teslim süresi hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu tip ekspertiz raporları genelde 2 hafta ile 1 ay süre zarfında hazırlanır.

Lütfen gayrimenkul değerleme raporu, proje fizibilite raporu ve fiyat teklifi almak için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ya da 00904623355050 numaralı telefondan temasa geçiniz.

Fengo Emlak olarak...

Satışa sunduğumuz tüm gayrimenkuller sorunsuz olarak size sunulmaktadır. Tüm gayrimenkuller önceden araştırılmıştır. Sitemizde bulunan tüm gayrimenkuller belli bir kaliteye haizdirler. İnşaat kalitesini beğenmediğimiz gayrimenkulleri web sitemizde yayınlamıyoruz. Sattığımız gayrimenkullerin kalitesi onlarca kez Avrupalı ve Arap müşterilerimiz tarafından onaylanmıştır.

Bize Ulaşın

Adres : Gülyalı Mah. Rize Cad. No:107  Ortahisar   Trabzon - Türkiye 
Email : info@fengoemlak.com 
Telefon : +90 462 335 50 50 
Fax : +90 462 334 61 35

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…